Suchy termofor z pestek wiśni – strona 1

Kolka jelitowa to problem dotykający blisko połowy dzieci w wieku niemowlęcym. Choć sama w sobie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia, to towarzyszący jej napadowy, dotkliwy ból z pewnością nie jest dla malucha przyjemnym doświadczeniem. Jak możesz poradzić sobie z kolką i ulżyć swojemu dziecku? Wypróbuj suche termofory!


Wkład termoforu stanowią specjalnie przygotowane, osuszone pestki wiśni, które możesz podgrzać w piekarniku lub mikrofalówce. Następnie wystarczy przyłożyć ciepły termofor do bolącego brzuszka maleństwa. Wkład łatwo dostosowuje się do kształtu ciała dziecka, dzięki czemu skutecznie uwalnia przyjemne ciepło i powoduje rozluźnienie mięśni brzucha, przynosząc dziecku ulgę w bólu i pozwalając spokojnie zasnąć.

Nie tylko na kolkę

Pestki wiśni można nie tylko podgrzewać, ale również schładzać – wystarczy, że włożysz je do dołączonej do zestawu plastikowej torebki i umieścisz w zamrażarce. W ten sposób otrzymujesz zimny okład, który możesz wykorzystać do łagodzenia bólu stłuczeń lub uporczywego swędzenia po ugryzieniach owadów oraz do zbijania gorączki dziecka. Suche termofory oraz okłady z pestek wiśni to bezpieczna alternatywa dla tradycyjnych termoforów wypełnianych gorącą wodą lub okładów z lodu. Temperatura wkładu pozwala skutecznie łagodzić ból, a jednocześnie nie powoduje dyskomfortu u malucha. Kolorowy, estetyczny woreczek, w którym zamknięty został wkład z pestek wykonany jest z certyfikowanej bawełny, dlatego nie podrażnia delikatnej, dziecięcej skóry.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 11