spacer zimą

Jak używać termoforu z pestką wiśni?

Termofory z pestkami wiśni są jednym z najlepszych sposobów na wzdęcia, zaparcia czy kolkę u dziecka. Ten rodzaj termoforów jest w pełni naturalny i ekologiczny, a do tego niezawodny. Termofor z pestką wiśni może pomagać nie tylko w dolegliwościach bólowych, ale również służyć jako dodatkowe źródło ciepła dla dziecka podczas spacerów w zimniejsze dni. Termofory z pestkami wiśni bardzo długo utrzymują ciepło, i oddają je stopniowo, dzięki czemu nie ma odczucia szoku termicznego. Dzięki wypełnieniu z pestek wiśni termofor po podgrzaniu wydziela delikatny, przyjemny zapach.

Jak prawidłowo używać termofora z pestką wiśni?

Termofor z pestek wiśni sprawdzi się zarówno dla dzieci, jak i dorosłych w wielu sytuacjach. Sprawdza się przy kolkach, bólach wzrostowych, bólach gardła i uszu, a także bólach menstruacyjnych. Ten rodzaj ogrzewacza nazywany jest również suchym termoforem, ponieważ w jego wnętrzu znajdziemy tylko i wyłącznie wyselekcjonowane, osuszone i oczyszczone pestki wiśni. Pestki umieszczone są w miękkim, bawełnianym pokrowcu, dzięki czemu termofor jest bardzo przyjemny w dotyku. Pestki wiśni nie powodują alergii, więc sprawdzą się świetnie u każdego dziecka.

Przewagą termoforów z pestek wiśni nad klasycznymi termoforami jest większe bezpieczeństwo użytkowania oraz wygoda użytkowania. Gumowe termofory często zbyt szybko oddawały ciepło, a przy okazji występowało spore prawdopodobieństwo poparzenia. W przypadku termoforów z pestką wiśni nie ma tego ryzyka, do tego są o wiele lżejsze niż termofory na wodę, więc mogą być swobodnie wykorzystywane nawet u małych dzieci.

Jak prawidłowo podgrzewać i chłodzić termofor z pestką wiśni?

Termofor z pestką wiśni nie może zostać przegrzany ani moczony, ponieważ może stracić swoje właściwości. Aby nagrzać termofor, należy włożyć go do mikrofalówki ustawionej na średnią moc na 30 sekund, lub do piekarnika nagrzanego do 150 stopni na czas około pięciu minut. Alternatywnym sposobem nagrzania termoforu jest położenie go na ciepłym kaloryferze przez około 20-30 minut. Aby schłodzić termofor z pestką wiśni należy włożyć go w foliowy woreczek, a następnie wsadzić do zamrażarki lub lodówki na 30 minut. Im dłuższy czas, tym termofor będzie bardziej schłodzony.