pościel dla niemowlęcia

Na co zwracać uwagę, wybierając pościel dla niemowlęcia?

Niemowlęta są kojarzone z wyjątkową bezbronnością i delikatnością. Jako że sporą część swojego początkowego etapu życia spędzają w łóżeczku, należy dobrać pościel dopasowaną do ich potrzeb i delikatnej skóry. Dobra pościel jest podstawą wyprawki dziecka. Zwykła, sztywna pościel używana przez większe dzieci i dorosłych może okazać się zbyt szorstka dla niemowlaka. Dzięki odpowiedniemu doborowi tego rodzaju akcesoriów dziecko będzie mogło spać w komfortowych warunkach.

Jakie są cechy dobrej pościeli dla niemowlęcia?

Podstawowym czynnikiem wyboru pościeli dla niemowlęcia jest jej rozmiar. Dzieci, zwłaszcza na początku swojego życia rosną w ekspresowym tempie. Z tego tytułu najlepiej zdecydować się na kołderkę nieco większą, dzięki czemu posłuży dziecku przez dłuższy okres. Bardzo ważną cechą, na którą koniecznie należy zwrócić uwagę jest materiał, z jakiego wykonana jest pościel do łóżeczka. Materiał powinien być wysokiej jakości, oraz posiadać dobry skład.

Najbardziej popularnym materiałem, z którego wykonuje się pościele dla dzieci jest bawełna. Stuprocentowy materiał z wysokogatunkowej bawełny dzięki swojej oddychającej strukturze zapobiega poceniu i przegrzewaniu się dziecka. Wysoka jakość materiału zapewni długotrwałą miękkość i wyrazistość wzorów, nawet po wielu praniach. Doskonałym wyborem jest również satyna bawełniana, niekrępująca ruchów dziecka i dopasowująca się do ciała. Delikatny połysk i piękne aplikacje dodatkowo uświetnią wygląd pokoju dziecięcego. Pościele dla niemowląt powinny posiadać odpowiednie certyfikaty jakości, gwarantujące spełnione standardy bezpieczeństwa.

Pościel dla dzieci nie powinna być zapinana na guziki. Tego rodzaju zapięcie może stwarzać niebezpieczeństwo dla noworodka. Pościel dla niemowląt powinna być wyposażona w tak zwane bezpieczne zamki, czyli suwaki nieposiadające żadnych wystających elementów, schowane w materiale. Należy zwrócić uwagę czy pościel którą planujemy kupić dla naszego dziecka nie posiada żadnych elementów ozdobnych, które mogą zostać przez dziecko oderwane i połknięte.

Materiał wykorzystany do wykonania pościeli dla niemowląt powinien być łatwy do utrzymania w czystości, i miły w dotyku. Szorstkie, drażniące materiały mogą podrażnić delikatną skórę dziecka i wywoływać reakcje uczuleniowe. Kupując pościel dla niemowląt, warto od razu zaopatrzyć się w kilka kompletów, gdyż u dzieci potrzeba zmiany pościeli występuje częściej niż u dorosłych i warto być przygotowanym na awaryjną sytuację.