Śpiworki niemowlęce do spania

Śpiworki do spania. O niemowlaka trzeba dbać od pierwszych dni jego narodzin. Jest bezbronny, polega wyłącznie na swoich rodzicach – to od nas więc zależy, jak się będzie czuło, jaką zapewnimy mu opiekę. Tak samo później, jak podrośnie, dalej jesteśmy za to odpowiedzialni, nie możemy więc zaniedbywać jego podstawowych potrzeb.

Bardzo ważne jest, by nasze dziecko czuło się jak najlepiej, było szczęśliwe, bezpieczne. To zapewnimy mu wieloma działaniami, a jedną z ważniejszych spraw jest dobór odpowiedniego śpiworka do spania. To szczególnie ważne, jak nasz maluszek rozkopuje kołderkę podczas spania. Dzięki temu, że będzie miał śpiworek, nie ma ryzyka, że zmarznie i zachoruje. Utrzymywana jest tym sposobem odpowiednia ciepłota ciała, dziecko nie jest ani przegrzane, ani wyziębione. Śpiworki niemowlęce dostępne są w różnych rozmiarach, wzorach, kolorach, przed zakupem musimy więc zwrócić uwagę na szereg istotnych spraw.

  • Śpiworki do spania powinny być trochę większe od niemowlaka, dzięki czemu maluszek może swobodnie się poruszać. Na pewno niewskazane jest zbyt duże rozcięcie u góry, bo dziecko przez to może łatwo się z niego wyślizgnąć, co grozi upadkiem. Śpiworek dla niemowlaka, który nie ma jeszcze 6 miesięcy, powinien być dość mały – najlepiej, jak nie przekracza 71 cm.
  • Śpiworki niemowlęce do spania zapewniający spokojny sen powinien mieć odpowiedni kształt. U góry musi dopasowywać się do ciała dziecka, na dole zaś powinien się rozszerzać, przybierać dzwonowaty kształt. Powinniśmy też zwrócić uwagę na to, by była możliwość regulacji wysokości zapięcia. Jeśli wybierzemy dobry kształt, a także wysokiej jakości strukturę materiału, będziemy pewni, że śpiwór  nie zwija się pod dzieckiem, dzięki czemu nasz maluszek będzie mógł komfortowo drzemać.
  • Wspomnieliśmy w poprzednim punkcie o materiale, z jakiego powinien być wykonany śpiworek – teraz to rozwiniemy. Najważniejsze, żeby śpiworek wykonany był z naturalnego, oddychającego materiału. To sprawi, że zagwarantuje on optymalną temperaturę, a więc nie ma możliwości, aby dziecko się przegrzało. Jaki materiał polecić? Na przykład bawełniany muślin, choć to tylko jedna z propozycji.

Takie przykrycie jest najbardziej przydatne zimą, bo śpiworek zimowy dla niemowlaka zapewnia dobry sen i zdrowie. Jednakże istnieją cieńsze modele – na wiosnę i lato. Różne rodzaje znajdą Państwo na stronie e-littlestar.pl. Dostępne są modele w 3 rozmiarach:

  • Dla najmłodszych, czyli niemowlaków od 0 do 6 miesięcy – najlepszy dla pociech w rozmiarze od 56 do 74 cm;
  • Dla trochę starszych, w wieku od 6 do 18 miesięcy – przeznaczony dla dzieci w rozmiarze 80-86 cm;
  • Dla najstarszych, czyli od 18 do 36 miesięcy, sprawdzi się najlepiej dla dziecka o wzroście od 92 do 98 cm.

Firma Little Star dostarcza najwyższej jakości produkty, które są takie, jakich oczekują rodzice i dzieci. Istotny jest każdy detal, dzięki któremu najmłodsi mają zapewniony komfortowy i bezpieczny sen. Każdy śpiwór wykonany jest z doskonałych materiałów, o ciekawej kolorystyce i fasonie, każdy więc, nawet najbardziej wymagający klient znajdzie coś dla siebie.

Wspomnieliśmy już o korzyściach dla dzieci, wśród których najważniejsze jest to, że maluch ma zagwarantowany spokojny sen, ponieważ ciało ani się nie przegrzewa, ani nie wyziębia. Co jednak z rodzicami? Jakie korzyści mają zagwarantowane? Dlaczego każdy rodzic powinien pomyśleć o tym, by kupić śpiworek dla swojej pociechy?

  • To przede wszystkim komfort psychiczny, bo rodzic wie, że dziecko jest bezpieczne i czuje się dobrze;
  • Rodzic może odpocząć, bo dziecko nie budzi się co chwila, widać, że ma spokojny, zdrowy sen;
  • To wygoda, a zapewniają ją różne rozwiązania, jak suwak na całej długości. Dzięki nim można szybko przewinąć malucha.

Można wybrać śpiworki na każdą porę roku, to znaczy cieplejszy na zimę i jesień, jak i cieńszy – na okres wiosenno-letni. Dostępne są jednak także śpiworki całoroczne, dzięki którym nie musimy zastanawiać się, czy już temperatura jest tak niska, czy tak wysoka, że należy zmienić model. Śpiworki całoroczne rozwiązują ten problem, gdyż stosowane są cały czas, bez względu na porę. Przy wyborze pomocna jest na pewno skala izolacyjności termicznej (TOG), która pokazuje, jakie właściwości ma dany rodzaj śpiworka. Zasada jest prosta – im wartość takiej skali jest wyższa, to śpiworek jest cieplejszy.

Chociaż modele śpiworków dostępne są już od najmłodszego wieku, to wielu rodziców nie jest pewnych, czy można zawsze je wykorzystywać. Ależ tak, dzieci mogą spać w nim już od urodzenia. A do kiedy? Nawet do 5 roku życia. Najważniejsze to dobrać odpowiedni rozmiar, by dziecko czuło się w nim jak najbardziej komfortowo.

Jak więc łatwo zauważyć, taki śpiworek to szereg różnych zalet, które są nieocenione dla dzieci, jak i rodziców. Z jednej strony więc mamy szczęśliwe, zdrowe dziecko, które może czuć się w pełni komfortowo i bezpiecznie, z drugiej spokojnego rodzica, bo wie, że jego pociecha nie odczuwa dyskomfortu, śpi spokojnym snem. O śpiworku dla dziecka powinien pomyśleć każdy rodzic, ale najlepiej kupować go w sprawdzonym sklepie, jak Little Star. Zapraszamy więc Państwa do zakupów!

Zobacz śpiworki niemowlęce do spania! Zadbaj o spokojny sen swojego dziecka! Wybierz rozmiar, wzór i złóż zamówienie! Darmowa wysyłka już od 150zł! | LittleStar

Showing all 28 results